Święta nie były zbyt ciepłe, więc postanowiliśmy się zagrzać w wyjątkowym miejscu - ogrodzie botanicznym w Kornwalii. Jego wyjątkowość polega na tym, że jego zasadniczą częścią są kopuły przepuszczające światło i wilgoć oraz, że jest on podzielony na trzy biomy:
1. Biom tropikalny wilgotny (Rainforest Biom) - jest uznany za największą szklarnię świata, zajmuje powierzchnię 1,3 hektara, mam 55 metrów wysokości i 200 metrów długości.
2. Biom tropikalny suchy (Mediterranean Biom) - ma powierzchnię 0,6 hektara i 135 metrów długości.
3. Biom zewnętrzny, czyli ogrody - łagodny klimat kornwalijski pozwala na uprawę roślin strefy śródziemnomorskiej.
Jako, że kopuły wyglądem przypominają plastry miodu, to i pszczoła musiała się znaleźć.
RAINFOREST BIOM
Oj było tu ciepło...
![]() |
Hania sprawdza co można zrobić z przedstawionych owoców... |
Ciekawostki botaniczne - dowiedzieliśmy się czym są i jak wyglądają gdy rosną znane nam na co dzień takie rośliny jak: Cola, Kakao, Kawa.
![]() |
W szufladkach znajdowały się przeróżne przyprawy, Hania sprawdzała zapach, kolor, i smak. |
MEDITERRANEAN BIOM
Biom śródziemnomorski przypomniał nam o zbliżających się wakacjach. Jakoś tak się co roku zdarza, że właśnie w tym klimacie spędzamy swój urlop.
Oliwa i drzewo oliwne...nieodłączna część klimatu śródziemnomorskiego.
A że to wiosna to i tulipany się znalazły...
Eden Project to również część edukacyjna. Jego zadaniem jest ukazanie relacji zachodzących w przyrodzie oraz uwrażliwienie na przyrodę. Każdego roku można zobaczyć różne wystawy lub ciekawe interaktywne projekty.
Jajo, całe wykonane z jednego kawałka granitu pochodzącego z Kornwalii. Do tej pory nie mogę zrozumieć o to chodzi w jego idei...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz